Bize Ulaşın
 +90 (850) 800 73 62
Gönder

Hyundai HHY3500 Benzinli Jeneratör

MAKSİMUM GÜÇ: 3,8 KVA - 3,0 kW SÜREKLİ GÜÇ: 3,5 KVA - 2,8 kW FAZ: MONOFAZE ÇALIŞTIRMA ŞEKLİ: İPLİ YAKIT DEPO KAPASİTESİ: 15,0 LT AĞIRLIK: 50,0 KG%0
İNDİRİM
2.099,00
2.099,00Hyundai HHY 3500 benzinli jeneratör 4 zamanlı motora sahiptir , yağsız benzin ile çalışmaktadır. Yağ ayrıca yağ karterine ilave edilmektedir. Tavsiye edilen motor yağı 20/50 yağdır. 7 hp motor gücüne sahip Hyundai HHY 3500 benzinli jeneratör ile; 15 litrelik yakıt deposu doluyken tam güç kullanımında 8 saat kesintisiz çalışma öngörülmektedir. Güç kullanımı azaldıkça çalışma süresi uzayacak , yani yakıt tüketimi düşecektir. Ürün tamamen bakır sargılıdır. Yüksek kaliteye sahip Hyundai 3500 Benzinli Jeneratör ; bir evin temel elektrik ihtiyaçlarını (buzdolabı , tv , aydınlatma) karşılayabilir ; bir ofiste bilgisayar , yazıcıyı çalıştırıp aydınlatmayı sağlayabilirsiniz. Endüstriyel alanlar veya inşaat sahalarında , tarım ve hayvancılık alanlarında kullanabilirsiniz.

 

JENERATÖRLER NASIL ELEKTRİK ÜRETİR?

Jeneratörler, evlerde kullandığımız elektriğe çok benzer bir şekilde AC (alternatif akım) üretirler. Ancak şebekeden gelen enerji ile evinizde elektrikli tüm cihazlarınızı çalıştırabilirken, portatif bir jeneratör ile motor gücüne bağlı olarak sınırlı sayıda cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Bir jeneratörün ürettiği güç Kw cinsinden ifade edilir. (W=Volt x Amper)

 


MAKSİMUM VE SÜREKLİ ÇALIŞMA GÜCÜ NEDİR?

Jeneratörlerde iki farklı güçten söz edilir. Maksimum çalışma gücü jeneratörün ilk çalıştırılmasından itibaren 15-20 dakika içinde ürettiği güçtür. Bu güç daha sonra makinenin rejime girmesi, motorun ve alternatörün ısınması ve verimliliklerinin azalması sonucu düşer, bu da sürekli çalışma gücüdür. Sürekli çalışma gücü, maksimum çalışma gücünün yaklaşık %90 ‘ı seviyesindedir. Jeneratör ile ilgili bütün hesaplamalarda sürekli çalışma gücünün dikkate alınması en güvenilir. Yöntemdir.

Örneğin; 2500 W’ luk bir jeneratör maksimum 2500 W üretir. Bu, jeneratörün maksimum güçte 100’ lük ampullerden 25 adet yakabileceği anlamına gelir. Ancak bu jeneratörün sürekli çalışma gücü yaklaşık 2200 W olacağından, sürekli çalışmada ancak 22 adet ampul yakabilir.

"jeneratörler kesinlikle 20 dakikadan daha uzun bir süre maksimum çalışma gücünde çalıştırılmamalıdır.”

Güç ihtiyacını belirlemek için aynı anda çalışması gereken cihazları ve bunların kalkış anındaki (ilk çalışmada) ihtiyaç duydukları yükü belirlemek gerekir. Güç ihtiyacında öncelikle evlerdeki hidrofor veya şantiyelerdeki hava kompresörü gibi ilk çalıştıklarında normal çalışmalarına oranla 3-4 kat daha fazla güç çeken cihazları tespit etmek gerekir. Unutmamak gerekir ki, portatif jeneratörler genellikle belirli süreler için elektrik ihtiyacını karşılamakta kullanılırlar. Dolayısı ile bu süre içinde kullanılması zorunlu olan cihazlar güç ihtiyacının tespitinde dikkate alınmalıdır. Gerek güç tespitinde yapılacak hataları telafi etmek, gerekse ileri dönemde oluşabilecek yeni ihtiyaçları göz önünde bulundurarak böyle bir tercih yapmak doğru olacaktır.


 

MONOFAZE JENERATÖR MÜ? TRIFAZE JENERATÖR MÜ?

Jeneratörden beslenecek cihazlar arasında bir veya daha fazla sayıda trifaze cihaz var ise, jeneratör de trifaze olmalıdır. Trifaze jeneratörlerde monofaze yüklerin 3 faza da eşit olarak dağıtılması ve bu esasa uygun olarak jeneratörün kullanılması zorunluluğu, bu jeneratörlerin monofaze jeneratörlere oranla daha hassas ve dikkatli kullanımını gerektirmektedir. Diğer taraftan tesisatın trifaze olması jeneratörün de trifaze olmasını gerektirmez. Eğer jeneratörden beslenecek cihazların tamamı monofaze ise, tesisat trifaze olmasına rağmen sistemde yapılacak gerekli uyarlamalar ile monofaze bir jeneratör kullanılabilir.


 

ORTALAMA BİR EVİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK JENERATÖR HANGİSİDİR?

Ortalama bir evde, gerekli elektrikli cihazlar için yeterli olan jeneratör 5000 – 7000 Watt güce sahip olanlardır.


 
JENERATÖR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
 • Jeneratör satın almadan önce güç tespiti yaptırınız.
 • Jeneratörünüzün montajını mutlaka yektili servislere yaptırınız.
 • Jeneratörünüzü evinizin içinde veya kapalı ortamlarda kesinlikle çalıştırmayınız.
 • Egzoz gazı zehirli olup sağlığınız için tehlikelidir. Jeneratörünüzü temiz hava sirkülasyonu olan ortamlarda kullanınız.
 • Yeterli hava sirkülasyonunun sağlanması için jeneratörünüzün her yönden minimum 1 m açık olmasına dikkat ediniz.
 • Jeneratörünüzü zemini ıslak ortamlarda kullanmayınız.
 • Jeneratörünüz çalışırken kesinlikle yakıt ikmali yapmayınız. Yakıt doldururken taşırmayınız. Taşırdığınız zaman mutlaka o bölgeyi temizleyiniz ve yakıt iyice buharlaşmadan jeneratörünüzü çalıştırmayınız.
 • Jeneratörünüzün fişini evdeki prizlere kesinlikle doğrudan takmayınız.
 • Jeneratörünüz için ayrı bir elektrik tesisatı çektiriniz.
 • Jeneratörünüzü patlayıcı ve yanıcı maddelerden uzak tutunuz. Jeneratörünüzün trifaze olup monofaze cihaz çalıştırması zorunlu ise yükü 3 faza da eşit dağıtılmasına ve aynı şekilde kullanılmasına dikkat ediniz.
 • Jeneratör çalışırken motor üzerinde egzoz sıcak aksamlara dokunmayınız.
 • Kullanım klavuzunda belirtilen periodik bakım talimatlarına mutlaka uyunuz.

© 2019 Rema Tarım Makinaları - Tüm Hakları Saklıdır.   |   Mega Dijital Medya