Bize Ulaşın
 +90 (850) 800 73 62
Gönder

Honda AMT 435 Motorlu Tırpan

GÜÇ 1,6 HP SİLİNDİR HACMİ 35,8 CC KULLANIM ŞEKLİ YAN AĞIRLIK 6,8 KG KESİCİ BIÇAK YOK%0
İNDİRİM
2.799,00
2.799,00SADECE HONDA AMT 435 4 ZAMANLI MOTORA SAHİP BİR TIRPANDIR.

YAĞ VE BENZİN KARIŞTIRILMADAN  AYRI AYRI KULLANILIR.

AMT 435 HONDA'NIN ORİJİNAL jAPON İMALATIDIR. 


Motor
Maksimum Çıkış Gücü
Model
Çap x Strok
Silindir Hacmi
Yakıt Depo Kapasitesi
Yağ Kapasitesi
Taşıma Şekli
Maks. Vibrasyon Seviyesi
Kesme Bıçağı Dönme Hızı / Motor
Kesme Bıçağı - Misina
Kesme Bıçağı - 3'lü Lamel
Tutma Şekli
Çalıştırma
Misina Uzunluğu
Misina Kalınlığı
Ölçüler (UxGxY)
Gürültü Şiddeti 
Boş Ağırlık
4 Zamanlı, Üsten Esantrikli, Bir Silindirli, Yatay Şaft
1.6 BG @ 7000 d/dk
AMT 435
39 X 30 mm
35.8 cm3
0,65 lt
0,1 lt
Yandan
3,90 m/s2
9000 / 10000 d/dk
std
ops
Bisiklet tipi
İpli
6 m
2,4 mm
1790x670x488 mm
94,7 dB(A)
6,8 kg

 

Rakipsiz İlk Çalıştırma Kolaylığı

Honda AMT 435ilk çekişte çalışmak üzere tasarlanmıştır ve bu özelliği ile dünyada eşi yoktur. Bununla birlikte çalıştırma ipinin çekilmesi sırasında gereken güç bakımından da en düşük değere sahiptir. Çalıştırma ipi çekiş gücü 10 kgf’nin altında olan ilk ve tek motorlu tırpandır.

Ayrıca benzine yağ karıştırılmadığından, karbüratörde bir tıkanma meydana gelmez. Uzun süreli depolamadan sonra bile ilk çalıştırmada sorun yaşanmaz.

Yüksek Tork

Düşük devirde maksimum verimlilik… Honda AMT435 kullanım sırasında düzenli ve sabit motor devrinde çalışır. Profesyoneller gücü hızlı bir şekilde yükselen makinelerden çok, dirençli ve yüksek torklu makinelere ihtiyaç duyarlar. Benzetme olarak; onlar için yarış arabasından çok 4 çekerli bir araç gereklidir. Honda AMT435 motorlu tırpan, yüksek tork karakteristiğiyle profesyoneller için idealdir. Ağır yükten dolayı motor devri düştüğünde, tork hissedilir oranda artar. Böylece performansında bir düşüş olmadan yapılan işe devam edilmesi mümkün olur. Ağır koşullarda bile en yüksek verim elde edilir. Çiçek ve ağaç etrafındaki otların temizliği gibi hassas işlerde mükemmel sonuç elde edilir.

Çabuk İvmelenme

Yeni geliştirilen kapış pompalı karbüratör sayesinde Honda AMT435’in motoru ilk çalıştırmadan itibaren aynı güçteki 2 zamanlı motorlara eş ivmeye sahiptir. Yüksek ve güçlü torka sahip olması ivmelenmeye de katkıda bulunmaktadır.

360°Kullanım

360 derecelik çalışma imkanı ile her türlü eğimli arazide rahatlıkla kullanılabilir. Yine her açıdan saklama ve depolama imkanı mevcuttur.

Ergonomik Tasarım

Motor kullanıcının rahatlığı ve güvenliği düşünülerek yuvarlak hatlı olarak tasarlanmıştır.

Bu sayede hem kullanıcının en etkin şekilde işini yapması sağlanmakta hem de motorun kullanım sırasında çalılık ya da dallara takılması önlenmektedir.

Düşük Vibrasyon

Honda AMT435’i kullanırken hissedeceğiniz vibrasyon en düşük seviyededir. Bunun en önemli nedeni motorlardaki piston ağırlığının düşürülmesidir.

Ayrıca sol tutma kolundaki özel lastik malzeme elde hissedilen sarsıntıyı en aza indirirken, yay takviyeli askı kancası da vibrasyonu azaltmaktadır. Düşük vibrasyon ve optimum ağırlık yapılan işin kolaylığını ve rahatlığını arttırmaktadır.

4 Zamanlı Motor Farkını Yaşayın

Honda yeni nesil mini-4 serisi motorlarından biri olan GX35 size motor teknolojisinde erişilen en üst seviyenin ayrıcalıklarını yaşatacaktır.

Düşük Yakıt Tüketimi

4 zamanlı Honda GX35 motor düşük yakıt tüketimi ile kullanıcının bütçesine katkıda bulunur. Kullanılan motor yağı da 2 zamanlı motorlarda yakıta karıştırılan yağ miktarının 1/7’si oranındadır.

2 zamanlı motorların bakım masraflarını dikkate aldığınızda, toplam katkı miktarı daha da artmaktadır. Kullanım süresine bağlı olarak bu katkı 2-3 yıl içerisinde yeni bir motorlu tırpan satın alabilecek düzeye ulaşabilir. Tüm bunların ötesinde gelecek nesillerin ihtiyacı olan doğal kaynakların verimli kullanılmasına da hizmet eder.

Düşük Ses Seviyesi

Düşük ses seviyesi kullanıcının çalışma koşullarını rahatlatan aynı zamanda çevreye verilen rahatsızlığı da en aza indiren unsurlardan bir tanesidir. GX35’in, OHC (üstten kam milli) tipi motor olması nedeniyle mekanik ses seviyesi oldukça düşüktür. Normal olarak 4 zamanlı motorlardan, teknolojileri gereği düşük frekanslı tonlarda ses çıkar. Keskin ve yüksek ses duyulmaz bu da kullanıcının iş yaparken verimini arttırır.

Çevre Dostu

Motorlu tırpanlar ve dolayısıyla bu makinelerin üzerinde kullanılan motorlar, diğer aplikasyonlarda kullanılanlara oranla insan vücuduna en yakın ve kullanım süresinin tamamında bu pozisyonda çalışan motorlardır. Diğer bir deyişle kullanıcı sürekli olarak egzozdan çıkan gaz ile aynı ortamda bulunmak zorundadır. Bu nedenle kullanıcının sağlığı açısından egzozdan çıkan gazın içerdiği zehirli madde oranının minimum olması gerekir. Ayrıca duman ve kötü gaz kokusu içinde çalışmak kullanıcının verimini de olumsuz etkilemektedir.

GX35 diğer tüm Honda motorlarda olduğu gibi en katı ulusal ve uluslararası çevre yönetmeliklerinde istenilenden daha düşük emisyon oranına sahiptir. Sınıfında dünyadaki en çevreci motor olma özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile GX35 hem kullanıcı sağlığı hem içinde yaşadığımız doğanın temizliği açısından en ideal seçenektir. GX35’in egzozundan çıkan hidrokarbon miktarı ortalama olarak 2 zamanlı bir motorun 1/20’si kadardır.

Bakım Kolaylığı ve Düşük Bakım Maliyeti

GX35’in tasarımında bakım kolaylığına öncelik verilmiştir. Bakım maliyeti de 2 zamanlı bir motora oranla çok daha düşüktür. Karbüratör ayarı gerektirmez, motor ilk çekişte çalıştığından ilk hareket mekanizması problemleri yaşanmaz ve benzine yağ karışmadığından bujilerde yağlanma olmaz.

Dayanıklı, Sağlam ve Uzun Ömürlü

GX35, ağır hizmetlere uygun olarak dayanıklı, az bakım gerektiren ve uzun süreli kullanım için üretilmiş bir motordur. Motorun piston ve silindirlerinde, yüksek dayanımda malzemeler kullanılmıştır. Motorun aşınma dayanımı üst derecede geliştirilmiştir. Pistonda yüksek sertlikte nikel- fosfor-bor kaplama kullanılırken silindir yüksek silisyum alaşımlı alüminyumdan imal edilmiştir. Ayrıca hava filtresinin kapasitesi önceli modellere oranla 2.6 kat artırılmıştır.


© 2019 Rema Tarım Makinaları - Tüm Hakları Saklıdır.   |   Mega Dijital Medya