Bize Ulaşın
 +90 (850) 800 73 62
Gönder

Ars VS-8R Oynar Saplı Budama Makası

TUTMA SAPI: ALÜMİNYUM OYNAR SAP BOY: 200 MM AĞIRLIK: 220 GR%4
İNDİRİM
279,00
269,00KULLANIM ALANI 

Üzüm-Meyve-Bonsai-Bahçe-Ağaç dikimi-Peyzaj

BUDAMA

Odunlaşmış bitkilerde kırık, ezik, hastalık, sık ve eğri büyümekte olan dallar budanarak ağaçlara düzgün şekiller verilir. Meyve ağaçlarında kaliteli çiçek açmasını ve meyve alınmasını etkiler. Bahçelerdeki süs ağacı ve çalıların budama makası ile şekilleri ve güzellikleri konunur.

Genç meyve ağaçları taçsız olarak düz bir fidan halinde dikilir. İlk yıllar gövdeden çıkan yan dallar budanmaz. Sadece kök kısmından çıkan sürgünler temizlenir. Ağaç çeşidine göre budama yılı değişmektedir. Şeftali ve kaysı 2. elma ve armut ağaçlarını ise üçüncü yıllarında şekil verme budaması yapılır. Meyve ağaçlarının alçak boylu ve kısa dallı olmaları erken ve bol meyve verimini etkiler. Dallar enliliğine uzayıp gitmelidir. 

Budama ile terbiye edilmiş meyve ağaçları; alçak yapılı 3-5 ana dallı tacın alt tarafı bol yapraklı ve meyve dallı olur. Gençleştirme budaması ağaçların yeniden filizlenmesi için yapılır. Böylece ağaçta verim yeniden artacağı gibi meyvelerin de kaliteleri yükselmiş olur. İhtiyarlamış ağaçlar budanmaz.

 Düzgün taç budaması yapıldıktan sonra iyi bir toprak işlemesi, sulaması ve gübreleme ile yeterli miktarda meyve ve dalların meydana gelmesine yardımcı olunmalıdır.


© 2019 Rema Tarım Makinaları - Tüm Hakları Saklıdır.   |   Mega Dijital Medya